Nowy

FibreKleer 4X - wkłady z włókna szklanego / 10 szt.

69,00 zł

Wkłady z włókna szklanego FibreKleerTM 4XTM zbudowane są z

podłużnie ułożonych włókien szklanych zatopionych w mocnej matrycy

żywicznej, aby dostarczyć największej wytrzymałości i estetyki, która

jest nieosiągalna przy tradycyjnych wkładach metalowych.

Więcej szczegółów

Nowy produkt

Dostępne opcje

Więcej informacji

Wkłady FibreKleerTM 4XTM są widoczne na zdjęciach rtg tak jak 400% Al. W celu ułatwienia wyboru odpowiedniego rozmiaru wiertła i wkładu - są oznaczone kolorami.

Dostępny kształt: zwężające się w kierunku wierzchołka (Tapered)

Wskazania:

Zachowanie odbudowy zrębu w zębach leczonych endodontycznie, które mają minimum 2mm struktury koronowej zęba powyżej kości wyrostka.

Podczas zastosowania wkładów FibreKleerTM 4XTM proszę przestrzegać następujących ważnych wskazówek:

 

  • Wkłady FibreKleerTM 4XTM są pre-silanizowane w celu zwiększenia adhezji do cementów kompozytowych i materiałów do odbudowy rdzenia.
  • Jeśli nie jest osiągalne 2mm koronowej struktury zęba powyżej kości wyrostka, należy rozważyć wydłużenie korony lub „wyżynanie ortodontyczne", aby otrzymać odpowiednią obręcz.
  • W celu zminimalizowania nacisku na powierzchnię łączenia zrębu zęba i wkładu wewnątrz, linia kończąca lub brzeg preparacji powinny znajdować się na solidnej strukturze zęba, nie na odbudowie rdzenia.
  • Cementy żywiczne i materiały do odbudowy rdzenia osiągają najlepszy rezultat, gdy użyte są wraz z FibreKleerTM 4XTM Post System. Pentron Clinical poleca Cement-ItTM Universal C&BTM, BreezeTM , Build-ItTM FRTM i Build-ItTM Light Cure.
  • Wkłady FibreKleerTM 4XTM muszą być dezynfekowane. Może być używana zimna sterylizacja taka jak glutaraldehyd lub fenol. Po zdezynfekowaniu przed cementowaniem należy wkład dokładnie wypłukać i osuszyć. Wiertła FibreKleerTM i FibreKorTM muszą być sterylizowane w autoklawie.
  • Wkłady FibreKleerTM 4XTM muszą być odcinane wiertłami diamentowymi lub diamentowymi separatorami i zaleca się unikanie cięcia wiertłami węglowymi, ponieważ one mogą powodować rozszczepianie wkładu.
  • Cement może być nakładany do kanału przy użyciu narzędzia do wypełniania kanału w celu zapewnienia całkowitego uszczelnienia w kanale.
  • Użycie strzykawek samomieszających i mieszadełek wewnątrzustnych pomaga uniknąć zamknięcia pęcherzyków powietrza w cemencie pomiędzy powierzchnią korzenia i wkładu.
  • Jeśli potrzebne jest ponowne leczenie endodontyczne wkłady FibreKleerTM 4XTM mogą być usunięte nawiercając najpierw centralnie wiertłem - cienkim stożkiem diamentowym na środku wkładu na głębokość 2-3mm, a następnie odpowiednim rozmiarem wiertła FibreKleerTM lub FibreKorTM. Zaleca się podczas usuwania wkładu częste wykonywanie radiogramów w celu zapewnienia, że wiertło porusza się w przestrzeni wkładu , co pomoże zapobiec perforacji korzenia.

Dostępne rozmiary:
1.25mm - czarne
1.375mm - fioletowe
1.5mm - zielone

Dostępne opakowanie: 10 szt.